•  

    36011, Україна, Полтава, вул. Шевченка, 23

08 квітня 2020
696

В уряді запевняють, що зовнішнє незалежне оцінювання та вступна кампанія у 2020 році відбудуться, але їх проведення залежить від термінів закінчення карантину в зв’язку з поширенням коронавірусу.

Про це розповіла т. в. о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій на одному з телеканалів, передає "UA:TV".

– Пробну сесію ЗНО спочатку планували на кінець березня, потім був квітень, зараз це кінець травня-червень. На яких датах ви зупинилися?

– В середині квітня на сайті Українського центру оцінювання якості освіти можна буде ознайомитися з відеоінструкцією щодо основних етапів проходження ЗНО. Про це буде інформація і на сайті Міністерства освіти і науки. Щодо пробного ЗНО – воно буде проведене, але терміни залежать від закінчення карантинних заходів в Україні.

– В уряді озвучували два сценарії. Коли закінчиться карантин, тоді й оберуть кращий. Роз’ясніть, будь ласка.

– Ми не розглядаємо позитивного чи негативного сценарію, ми говоримо про терміни. Якщо термін карантину закінчиться на початку травня, то пробне ЗНО відбудеться у травні, якщо термін карантину закінчиться на початку червня – пробне ЗНО проведуть у червні, якщо термін карантину закінчиться пізніше – пробне ЗНО проведуть у липні, серпні тощо.

– Коли тоді відбудеться основна сесія?

– Якщо термін карантину закінчиться до початку травня або до початку червня, ми можемо говорити, що основна сесія розпочнеться 25 червня і триватиме до середини липня, якщо ж термін карантину затягнеться і, наприклад, він закінчиться на початку серпня, то можемо говорити, що в серпні буде розпочато основну сесію ЗНО.

– Яким чином зможуть пройти незалежне оцінювання жителі окупованих територій? Можливо, для них є якийсь механізм?

– Випускники закладів освіти, які на окупованій території, при вступі до закладів вищої освіти проходять через освітні центри "Донбас-Україна" або "Крим-Україна". Для них не передбачено проведення ЗНО.

– З якими проблемами наразі стикаються учні випускних класів?

– Ми рекомендували керівникам закладів і закладам загальної середньої освіти організувати гнучкий графік роботи і дистанційну форму навчання для здобувачів освіти і педагогічних працівників. Можемо наголосити на тому, що в різних куточках України відбувається дистанційне навчання. Окрім організації дистанційного навчання на рівні "школа – учень", на телеканалі "Рада", "Київ" відбуваються уроки з підготовки до ЗНО.

– Чи достатньо лише подивитися трансляцію цих відеоуроків?

– Я думаю, що необхідно докласти зусиль для того, щоб підготуватися до ЗНО. Я точно знаю, що випускники зараз цим займаються.

– Коли розпочнеться прийом документів?

– Прийом документів залежить від терміну закінчення карантину.

– Яким чином відбуватиметься освітній процес у випадку, якщо результати ми отримаємо у вересні?

– Навчальний рік у закладах освіти розпочнеться 1 вересня за винятком вступників або першокурсників. Першокурсники навчальний рік будуть мати зміщений, в залежності від закінчення вступної кампанії та результатів зарахування до закладів вищої освіти.

– Можливо, ви могли б дати поради батькам, учням зараз, у цій ситуації?

– Не втрачати оптимізму, опановувати навчальний матеріал, працювати над собою. Все буде добре, карантин скоро закінчиться.

Нагадаємо, з 6 квітня в Україні стартував проєкт "Всеукраїнська школа онлайн", який має на меті забезпечити доступ до дистанційної освіти для всіх українських школярів з 5-го по 11-й клас на час карантину.

За матеріалами: prm.ua